2024.03.29. - Auguszta

Samsung S5550

Samsung S5550
A koreai cég mindig is erõs volt a középkategóriás divatkészülékekben. Azt a tudást, amit az új Shark széria képvisel, mondjuk nem is lehet máshogy eladni, csak a külsõvel, hiszen a beléjük csomagolt tudás már évek óta a gyártók rendelkezésére áll, a Samsungtól is láttunk már több tucat olyan készüléket, melyek felhasználói élmény és technikai paraméterek tekintetében pont azt nyújtják, amit az újdonságok, de ezzel persze nincs semmi baj.A nagy vízmánia (a gyártó új szoftverplatformjának neve — Bada — koreaiul óceánt jelent) kapcsán kapóra jöttek a cápák, akik ugyan nem a földkerekség legszimpatikusabb állatai, de mindenki ismeri õket
kutya cica örökbe fogadás állatvédelem szja 1%

Jött a Shark széria, rögtön három taggal: tesztünk alanya a csúcsmodellnek tekinthetõ S5550 Shark 2, a S5350 Shark, és az S3550, alias Shark 3. Lényegében ugyanazt tudják, de pár fontos paraméterben vannak különbségek, de ezt majd úgyis részletezzük.

A cápákat az XXL GSM küldte el nekünk. A nálam lévõ S5550 egy közepes méretû, dizájnos dobozban érkezett, ami nem csoda, mert a cápázással a Samsung nem az állatok védelmét és nem is a magyar szleng új szavának elterjedését szeretné elõsegíteni, hanem egy új, állításuk szerint jövõbe mutató formavilágot akarnak teremteni. A koreaiak így képzelik a telefondizájn jövõjét, nekünk viszont már a tartozékok kapcsán is vannak fenntartásaink, ugyanis a dobozban lévõ töltõnek, adatkábelnek és sztereó headsetnek is samsungos csatlakozója van, nem szabványos. Ezeknek az idõknek az U900/i900 megjelenésével végképp el kellett volna múlniuk, nem véletlenül találták fel a microUSB-t. A kisebbik cápán mondjuk az van, ami nyilván tök jó, viszont a modellcsalád összetartozását erõsen megkérdõjelezi.