2024.04.24. - György

Az év álommobiljai

Az év álommobiljai
Egyre több cég jelenik meg a piacon kis szériás, drága mobiltelefonnal, köztük több olyan darab is van, amit ismert divat- vagy éppen autóscégek tervezõi alkottak. A Forbes magazin összegyûjtötte a világ tíz legdrágább és legjobban vágyott idei mobiltelefonját.

A hagyományos gyártók hagyományos készülékeit átlagemberek milliói vásárolják. Az alábbi telefonokra ez biztos nem igaz, így kevés vevõnek kell a kis szériás gyártók profitját biztosítania.
kutya cica örökbe fogadás állatvédelem szja 1%

Ezért, illetve természetesen a felhasznált nemes anyagok miatt is olyan magas a különleges készülékek ára, melyek nem tudásukkal tûnnek ki a tömegbõl.

A drágakõ díszítés mellett a nemesfémek és az olyan hosszú életû anyagok, mint a magas minõségû acél, alumínium vagy a zafírüveg is ezen mobilosztály alapanyagai között található. Ezek miatt a legtöbb esetben hosszú életû, kiváló minõségû telefonokról beszélhetünk. A dizájn pedig jellemzõen vagy minimalista, vagy nagyon is feltûnõ, úgy tûnik, a gazdag vevõk ezt a két végletet keresik.

A gyártók között ismert divat- és autómárkákat is találunk a luxuskategóriás telefonokra specializálódott cégek mellett. Utóbbiak közé tartozik a (Nokiához tartozó) Vertu, melynek igazgatója, Alberto Torres szerint a mobil egyre inkább vágyaink titokzatos tárgyává válik. Szavait igazolja az adat, mely szerint a tavalyi évben is háromszoros növekedést sikerült produkálniuk.

Az listán szereplõ telefonokat hiába keressük a boltokban, általában egyedi megrendelésre készülnek. Egy részük még nem is kapható, csak késõbb válik elérhetõvé - persze akkor sem az átlagemberek számára.

Vertu Constellation Monogram
A hétezer dolláros (egymillió forintos) készülék a Nokia elit brandje, a Vertu egyik szépen sikerült készüléke, a legismertebb luxus mobilmárka tizedik évfordulójára jelenik meg ez a különleges kiadás. Mint a Vertu minden készülékét, ezt is hús-vér emberi kezek szerelik össze Európában. A mobil teste acél, monogrammos hátlapját négy órán keresztül készíti egy szakember.

Mobiado Stealth
A 2875 dolláros (444 ezer forintos) készüléket a hadiiparban használatos célorientált dizájn ihlette. Az ott alkalmazott technológiát is kölcsönvették, ezért az egyszerû külsejû készülék teste egy darab alumíniumból készült. A képernyõ az óragyártásból (is) ismert karcálló zafír, a kanadai székhelyû Mobiado cég ebbõl a modellbõl mindössze 1200 darabot bocsát piacra.

Gresso Steel
Minõségi acél és zafírüveg az orosz gyártó e készülékének is az alapanyaga. Ahogy a Gresso összes telefonjához, ehhez is afrikai fából készült tokot kap minden egyes vásárló. Az 5500 dolláros (851 ezer forintos) mobilhoz ennyi korhadásálló extra védelem jár.

Toshiba Cosmic Shiner
A Toshiba készülékeibõl keveset láthatunk magyar kezekben, a "kozmikus ragyogó" sok mindenben hasonlít a gyártó többi termékéhez. Két dologban azonban különbözik, az egyik az, hogy gyémántokat találunk a borításába építve, a másik pedig, hogy mindössze ezer darab készül belõle. Ezért 4000 dollár (618 ezer forint) az ára.

Peter Aloisson-féle Nokia 8800
Igazán szépen csillog az osztrák tervezõ által felöltöztetett készülék. A 21 rózsaszín és fehér gyémántnak nem csak fényét, de árát is köszönheti a telefon, mely nem kevesebb, mint 134 ezer dollárba (21 millió forintba) kerül. Különösen feltûnõ a lista legdrágább készülékén a központi gombot díszítõ hatalmas kõ.

Amosu Apple iPhone
Az iPhone sokakat megihletett, miért maradtak volna ki Amosuék közülük? A londoni tervezõ állítása szerint az elsõ volt, aki gyémántokkal borította a készüléket, ahogy azt megtette már a Nokia N95-tel vagy a BlackBerry Pearls-szel is. A 40 ezer dolláros (6,2 millió forintos) mobil oldalán találhatók az ékkövek.

Christian Dior mobil
A divat szerelmesei számára igazán nagy durranás a legendás cég elsõ mobilkészüléke. A mini méretû, kinyitható mobil olyan, mint egy elegáns púderes doboz. Az alapkészülék ötezer dollár (773 ezer forint), a deluxe modell, mely aligátorbõr borításában és a diszkréten elhelyezett 640 apró gyémántban különbözik tõle, 27 ezer dollárba (4,2 millió forintba) kerül.

Tag Heuer Meridiist
Ezzel a modellel lép a legendás óragyár a mobilmárkák közé. Az 5400-6200 dollár (835- 959 ezer forint) árú acél telefonok szeptembertõl kaphatók. Különlegességük a külön kijelzõn lévõ óra, illetve a krokodilbõr hátlap.

Porsche P9521
Akár a divatcégek, az autógyártók is egyre-másra jelennek meg ezen a piacon. A neves német sportautó-márka 1900 dolláros (294 ezer forintos) készülékének jellegzetessége a biztonsági ujjlenyomat-olvasó. A fekete üveg és nyers alumínium felhasználásával igazi minimalista szépséget készítettek a tervezõk.

Asus Lamborghini ZX1
Az olasz dizájnerek és autógyárak mindig más utat választottak, mint a németek.

Az Asussal együttmûködõ Lamborghini nagy, feltûnõ és sokat tudó telefonnal jelenik meg a piacon.

Az 1500 dolláros (232 ezer forintos) mobil nagy érintõképernyõvel és beépített GPS-szel rendelkezik.