2024.03.29. - Auguszta

Samsung B3410 - nem maradt ki a WIFI sem

Samsung B3410 - nem maradt ki a WIFI sem
A vártnál talán egy picit nagyobb dobozban érkezõ készülék körítése nem valami gazdag, hiszen csak egy hálózati töltõt és egy vezetékes sztereó headsetet kapunk a pénzünkért. Magyarul adatkábel, vagy például memóriakártya nem jár hozzá. Ráadásul a headset sem a szabványos fajtából való, hiszen a Samsung jó öreg egyedi rendszercsatlakozója fityeg rajta. A B3410 tehát még a microUSB szabvány elõtti letûnt idõk képviselõje: a kis fül alá rejtett rendszercsati a jobboldalt kapott helyet. Érdekesség, hogy a felsõ élen ott a szabványos 3,5 milliméteres dugalj, vagyis egyszerre akár két fülest is rádughatunk a telcsire.
kutya cica örökbe fogadás állatvédelem szja 1%

Felszereltség

Baloldalt keresendõ a szokásos hangerõállító gombpár, illetve ugyanitt kapott helyet a készülékzár funkcióval megáldott nyomógomb, illetve a diktafon dedikált billentyûje. Az ellentétes oldalon lakozik a már említett rendszercsati, illetve a kamera exponáló gombja. Ami a színválasztékot illeti, nos, van fekete, fekete és fekete, vagyis a B3410 egyfajta színváltozatban készül. Bármerre tekintünk, olcsó és kemény mûanyagokkal találkozik a pillantásunk, melyek talán legnagyobb hibája, hogy mágnesként vonzzák az ujjlenyomatokat és szennyezõdéseket. A felfelé csúsztatható hátlap is mûanyagból készült és apró pöttyök díszítik.

Akksi, bõvíthetõség

A hátlap mögött egy átlagosnak mondható, 960 mAh kapacitású lítium-ion akkumulátor teljesít szolgálatot, mely az igen optimista gyári adatok szerint maximum 640 órás készenlétet, illetve 10,5 órás beszélgetési idõt képes biztosítani. Õsrégi szarvashiba, hogy a microSD memóriakártyát fogadó bõvítõslot nem oldalt, hanem az akksi alatt kapott helyet, így a kártyacsere megköveteli az akksi lekapását. A kijelzõ felett csak az aprón lyuggatott kis lappal takart hangszóró kapott helyet, alatta pedig három nyomógomb, melyekkel a híváskezelés, illetve a menüben történõ közlekedés valósítható meg.

Adatbevitel

A Samsung készülékek minõségével eddig nem sok problémám akadt, viszont jelen tesztalanyom fedlapja mind csukott, mind pedig nyitott helyzetben a vártnál nagyobb amplitúdóval lötyög. Ezt leszámítva a csúszka mechanizmus korrekt, mármint a nyitás-csukás határozott kattanással megy végbe. A széttolás eredménye, hogy egyrészt 90 fokkal elfordul a kijelzõ képe, másrészt pedig elõbukkan a mindaddig rejtett QWERTY billentyûzet. Négy sorban és tíz oszlopban összesen 39 gombot találunk, a Space középen csücsül, az iránygombok pedig a jobbalsó sarokba kerültek. A 7x4 milliméter méretû billentyûk közt minimális a térköz, a nyomáspont jól eltalált, ellenben a gombok felülete szerintem túl sík, lehetne kicsit dudorodóbb is. A magyar ékezetes betûk nincsenek feltüntetve, elõcsalogatásukhoz a szülõkaraktert kell gyors egymásutánban többször lenyomni.

Kijelzõ

A TFT és no persze nem kapacitív, hanem rezisztív technológiájú kijelzõ 2,6 colos képátlón, 39x52 milliméteres felületen tárja elénk a különbözõ vizuális tartalmakat, vagyis körülbelül akkora, mint a szép emlékû Nokia N95 LCD-je. A 320x240 pixeles felbontástól és a 262 ezer színárnyalattól senki se várjon csodákat, mindenesetre ebben a kategóriában ennél több jelenleg még nem várható el. A fényerõ öt fokozatban állítható, gyári alaptémából pedig kettõ van, a fekete (komoly) és a rajzfilm (bohókás).

A TouchWiz felhasználói felülettel rendelkezõ Samsung B3410 kapcsán meglepve vettem tudomásul, hogy mind az alapkijelzõ, mind pedig a fõmenü egyetlen, nem bõvíthetõ slide-dal bír. Az alapkijelzõre a baloldali widget tárból ránthatunk ki különbözõ mini alkalmazásokat, melyeknek nincs fix helyük, tehát bárhova pakolászhatók. Alul három virtuális gomb fogad, a tárcsázó, a névjegyzék és a menü érhetõ el innen. Ez utóbbi 3 oszlopban és 4 sorban összesen 12 ikont vonultat fel, és sajnos nem szervezhetõ át.

Szolgáltatások

A Facebook és a MySpace ugyan jelen van a fedélzeten, de sajnos nem dedikált alkalmazás képében: ha ezekre rányomunk, egyszerûen csak annyi történik, hogy megnyílik az oldaluk az egyébként nem túl nagy tudású, de azért JavaScriptes böngészõben. A Google keresõje és levelezõ szolgáltatása is képviselteti magát, ezenkívül pedig említést érdemel még az ezer férõhelyes névjegyzék, az egymással maximum tizenkét üzenetet láncolni képes SMS szerkesztõ, a diktafon, illetve a stopper. Játékból meglepõ módon egyetlen egyet sem kapunk.

Funkciók

Az albumkép megjelenítési funkcióval rendelkezõ zenelejátszó nyolc különbözõ EQ beállítással rendelkezik, a headsetet antennaként használó sztereó FM rádió pedig RDS-es, kihangosítható, van benne felvevõ és mûsoremlékeztetõ funkció, sõt még ébresztõként is beállítható valamelyik kedvenc rádióadónk. Az ezer férõhelyes naptár a következõ esemény kategóriákat ismeri: találkozó, évforduló, szabadnap, fontos és személyes. A jegyzetkezelõben maximum száz darab ezerkarakteres szösszenet készíthetõ, ezenkívül pedig akár száz darab százkarakteres feladat bejegyzés is eltárolható. Érdekesség az álhívás funkció, mely adott késleltetés mellett bejövõ hívást szimulál és egy elõre rögzített hangot szólaltat meg a hangszóróban - kínos helyzetekben életmentõ lehet.

Kamera

Az enyhén süllyesztett optikát kapott kamera sem autofókuszt, sem pedig LED-villanót nem kapott, ami igen behatárolja a lehetõségeinket. 1600x1200 képpont (2 MP) jelenti a felbontás plafont, ezenkívül pedig öt alacsonyabb felbontás és három képminõség opció választható. A digitális zoom négyszeres nagyításra képes, és a legnagyobb felbontás mellett is használható. Sorozat módban kilenc felvétel készül gyors egymásutánban, de sajnos csak 320x240 pixeles felbontásban. Szólnunk kell továbbá a 3-5-10 másodperces idõzítõrõl, a 8 digitális effektrõl, a kikapcsolható zárhangról, az éjszakai üzemmódról, illetve a bekapcsolható segédrácsról.

Wireless

Az igazán gyors adatátvitel szerelmesei azonnal felejtsék el a négynormás Samsung B3410-et, hiszen nincs benne HSDPA, de még UMTS se. Így be kell érnünk a lassúcska GPRS/EDGE adatkapcsolattal, amin kívül még Bluetooth 2.1 került a telefonba. Wi-Fi nincs, bár a B3410W típusjelû testvérmodell már WLAN-képes. Alaphelyzetben csak mintegy 30 MB szabad memóriánk van, a bõvítõslotba pedig a gyári doksi szerint maximum 8 GB-os microSD gyömöszölhetõ be.