Igaz volt a hír, az iPhone 7 eldobta a régi jackdugót, és helyette az eddig csak töltésre és adatátvitelre használt Lightning küldi a hangokat a membránok felé. Ezt Philip Schiller, az Apple marketinges alelnöke azzal kommentálta, hogy A Lightning-ot eredetileg is úgy terveztük meg, hogy nagyszerű audiocsatlakozó legyen. Azt is hozzáfűzte magyarázatként, hogy nekik legalább volt merszük előre lépni, és ezzel mindenkinek jobb lesz hosszú távon. Persze látni lehet, hogy nem akarták összeakasztani a bajszukat a hardcore zenerajongókkal, ezért az iPhone 7-hez adnak egy Lightning-jack átalakítót is, ingyen.
A beépített hangszóró most először sztereó, és akinek van fölös 160 dollárja, szuper drótnélküli fülest vehet a készülékhez. Az AirPods egyik újítása, hogy a beleépített W1 nevű csipnek hála gyorsan, párosítás nélkül kapcsolódik az Apple többi eszközéhez. Érzékelni fogja az eszköz, hogy a fülünkben van, irányított a mikrofonja, érintésérzékeny a külső felülete, és működik rajta a Siri. Az akkuja viszont csak 5 óráig bírja egy feltöltéssel, ami 2016-ban baromi kevés.
Még a bejelentés előtt elvégeztek egy gyors közvéleménykutatást a szerkesztőségben, hogy ki miért venné meg az iPhone 7-et, ha lenne rá pénze, és elég sokan a vízállóságot említették. Az iPhone 7 sajnos csak az IP67-es védettségi szintet hozza, miközben a Samsung Galaxy S7 már IP68-as, vagyis hosszabb ideig és jobban bírja a vizet. Nyugodjon meg mindenki, ezzel is bőven jól jár, aki csak vécécsészényi mélységű vízbe szokta bedobálni a mobilját.
Apróbb változás történt a kijelző alatti kerekecske gombocskával: ez mostantól nem mechanikus, hanem nyomásérzékeny.
A kamera fejlődése mindig kulcsfontosságú, és ezen belül is különösen lényeges a fényérzékenység. A rekesz most már f/1.8-as, majdnem olyan jó, mint a Galaxy S7-nél. A felbontás változatlanul 12 megapixeles, és négy ledvaku segíti az éjszakai exponálást. A True Tone rendszer akkor is kisegít minket, ha mesterséges fényben fotózunk.
Különösen izgalmas az iPhone 7 Plus dupla kamerája, amelyek közül az egyik széleslátószögű, a másik telefotós, kétszeres optikai zoommal. Elég lesz rányomni a kijelzőn egy gombra, és máris kétszeres nagyításban, a másik lencsével fotózunk a normál helyett. A dupla kamera további előnye, hogy a mobil megpróbálja kiszámolni az előtte lévő tér mélységét, és lesz olyan mód, amikor élesen lefotózza a közeli tárgyakat, és a hátteret szépen elhomályosítja. Ilyen képeket készítenek a tükörreflexes kamerák is, csak azok nem igényelnek szoftveres segítséget a mélységélességhez.
Az előlapi kamera 7 megapixeles, ezzel már a szelfik is tűélesek lesznek.